Eurovision 2012 – Piese calificate !

Eurovision 2012 Romania - Nextmusic.ro

Echipa TVR a facut publice toate melodiile concurente in Selectia Nationala Eurovision 2012. Nextmusic.ro te invita sa le asculti mai jos si sa alegi melodia care ne va reprezenta la Baku pe 22 mai.

Cătălin Josan -Call my name
Compozitori: Keo/ Ralflo/ Bogdan Muresan/ James Alexander
Textieri: Keo/ Ralflo/ Bogdan Muresan/ James Alexander
Intra in concurs cu numarul 01

Ana Mardare – If you find simple words to say
Compozitor: Tudy Zaharescu
Textier: Ana Mardare
Intra in concurs cu numarul 02

Viky Red – If you ever feel
Compozitor: Bourosu Victor/ Paduraru Silviu/ Marian Craciun/ Alexandru Constantin/ Astani Victor Razvan
Textier: Bourosu Victor/ Alina Toma
Intra in concurs cu numarul 03

RPK – Singura care
Compozitori: Zmau Laurentiu Nicolae/ Boer Karoly/ Toganel Radu Mihai/ Ionescu Robert Mihail/ Ungur Cristian Augustin Textier: Robert Ionescu Mihail
Intra in concurs cu numarul 04

Lucian Oros – The best a man can get
Compozitori: Mats Tarnfors/ Gerard James Borg/ Lucian Oros
Textieri: Mats Tarnfors/ Gerard James Borg/ Lucian Oros
Intra in concurs cu numarul 05

Raluca Ocneanu – Time is on my side
Compozitor: Mihai Alexandru
Textier: Mihai Alexandru
Intra in concurs cu numarul 06

Electric Fence – Sun-ta
Compozitori: Antoniu Eduart Antemir/ Lucian Daniel Indre/ Vasile Elena/ Ciente David
Textier: Aurel Sandu
Intra in concurs cu numarul 07

Ovidiu Anton – I walk alone
Compozitor: Ovidiu Anton
Textier: Ovidiu Anton
Intra in concurs cu numarul 08

Miss Mary – Rollin’
Compozitor: Onea Nicolae George/ Vlasceanu Bogdan Florin/ Sechelaru Loredana/ Turcu Paul Gabriel/ Florea Maria Alexandra
Textier: Sechelaru Loredana
Intra in concurs cu numarul 09

Mandinga – Zaleilah
Compozitor: Costi Ionita
Textieri: Ionescu Elena/Secada Dihigo Omar
Intra in concurs cu numarul 10

T&L – Twilight
Compozitori: Bianca Purcarea/ Karl Broderick/ Ziga Pirnat/ Andraz Gliha
Textieri: Bianca Purcarea/ Karl Broderick/ Ziga Pirnat/ Andraz Gliha
Intra in concurs cu numarul 11

Ioana Anuta – Girls don’t cry
Compozitori: Ioana Bianca Anuţa/ Borg Gerard
Textieri: Ioana Bianca Anuţa/ Borg Gerard
Intra in concurs cu numarul 12

Tasha – Say my name
Compozitori: Mustiuc Sebastian Vlad/ Stanca Andrei/ Cristescu Costin Claudiu
Textieri: Mustiuc Sebastian Vlad/ Stanca Andrei/ Cristescu Costin Claudiu
Intra in concurs cu numarul 13

Bianca Purcarea – Don’t say sorry
Compozitori: Marc Paelinck/ Bianca Purcarea
Textieri: Marc Paelinck/ Bianca Purcarea
Intra in concurs cu numarul 14

Ana Mardare – This must be love
Compozitori: Tudy Zaharescu/ Primoz Poglajen/ Michael James Down/ Jonas Gladnikoff
Textieri: Ana Mardare/ Primoz Poglajen/ Michael James Down/ Jonas Gladnikoff
Intra in concurs cu numarul 15

Articolul contine preluari de pe site-ul TVR.

Citeste si:

Comentarii